У21 репрезентацијата на Македонија во фудбал на припреми во Охрид

У21 репрезентацијата на Македонија во фудбал од 09. 12. е на есенски подготовки во Охрид. Припремите ќе се заокружат со утрешниот (сабота) натпревар помеѓу репрезентацијата на Македонија У21 и сениорскиот тим на ФК Работнички.
Натпреварот е со почеток од 13 часот и се игра на градскиот стадион “Билјанини Извори”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *