Подготвителни активности пред претстојниот натпревар од квалификациите за Лигата на шампиони во фудбал

Со стартот на денешните активности на градскиот фудбалски терен “Билјанини Извори” започнаа финалните подготовки пред одигрувањето на натпреварот од првото коло од квалификациите за Лигата на шампиони во фудбал. За потсетување нашиот шампион тимот на Струга Трим Љум ќе игра во квалификациите за Лигата на шампиони во…

СОБРАНИТЕ СРЕДСТВА ОД ХУМАНИТАРНИТЕ ПАРКИНЗИ ДОНИРАНИ НА ЦЕНТАРОТ ЗА АУТИЗАМ „ВО МОЈОТ СВЕТ”

Финансиските средства кои беа собрани во рамки на проектот „Хуманитарни паркинзи“ реализиран од страна на ЈП „Билјанини Извори“ и Општина Охрид, денеска беа донирани на Центарот за поддршка и третман на лица со аутистичен спектар и атипичен развој „Во мојот свет“, кој функционира во охридската Општа болница.Се…

Активности на градскиот стадион

Почитувани,ЈП “Билјанини Извори” ја известува јавноста, посебно фудбалската, дека од четврток 23 март до 31 март градскиот стадион “Билјанини Извори” (фудбалскиот терен) ќе биде затворен за користење. Месец март вообичаено е месец кога се вршат активности поврзани со…