Познати полуфиналните двојки од турнирот во Баскет 3×3

Вчера во Спортската сала “Билјанини Извори” се одиграа четвртфиналните натпревари од турнирот во Баскет 3×3 така што ги добивме полуфиналните двојки.
Резултати четвртфинале :
Жито Леб – Ликвид 6 – 15
НОА – Општина Охрид 14 – 4
Фаворити – Кентерс 15 – 7
Охрид Холидејс – Дента Медика 11 – 15

Полуфинални двојки

1. Фаворити – Ликвид
2. НОА – Дента Медика

Полуфиналните натпревари како и натпреварите за трето и големото финале ќе се одиграат во сабота 03. 11. 2018 година со почеток од 20 часот.
Ги покануваме сите љубители на кошарката и доброто дружење да ги проследат завршните натпревари од турнирот во Баскет 3×3.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *