Европски куп во параглајдинг

Од денеска до недела Охрид и Спортско рекреативниот центар “Билјанини Извори” ќе бидат домаќини на Европскиот куп во параглајдинг – дициплина прецизно слетување. Настанот од највисок натпреварувачки ранг е организиран од страна на FlyOhrid и Воздухопловната Федерација на Македонија со поддршка на Општина Охрид.Подготовките се во сама завршница така што од утре до недела охриѓани и сите гости ќе можат да уживаат во убавините на параглајдерството 🪂🪂🪂

Известување до јавноста

ЈП “Билјанини Извори” по повод големиот христијански празник “Велигден” донесе одлука на ден 24. 04. 2022 година (недела ) користењето на услугите на јавниот градски простор со кој стопанисува да биде бесплатно за сите нејзини корисници. ЈП “Билјанини Извори” им посакува на сите граѓани на Охрид, Македонија и на сите наши иселеници од православна вероисповед добро здравје, успех во работата и благосостојба.Нека ни е честит големиот христијански празник ! ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ !

ФК Црвена Звезда на припреми во Охрид

Добредојде за FK Crvena zvezda😃. Од денес до крај на месецов подмладокот (младинска и пионерска категорија) на белградскиот фудбалски клуб ќе е на подготовки во Охрид. За време на зимските подготовки тимовите ќе изиграат и неколку припремни пријателски натпревари со соодветните категории на нашите фудбалски второлигаши. ⚽⚽⚽

#СРЦБилјаниниИзвори#Охрид#СпортскиТуризам#Фудбал