Започна турнирот во кошарка 3×3

Со одигрувањето на натпреварите од првото коло синоќа во
спортската сала „Билјанини Извори“ започна турниот во кошарка 3х3.
Во групата „А“ постигнати се следните резултати: Жито леб – Охрид
Холидејс 3: 15 , Комуналец – Фаворити 0: 2 и Тераса Аквариус – Ноа
9: 11.
Во групата „Б“ играа: Кентерс – МТ Интернационал 16: 4, Леарница –
Дента медика 3: 15 а натпреварот помеѓу екипите на Ликвид и
Општина Охрид е одложен.
прочитај повеќе

Извлечени групите за Турнирот во баскет 3×3

Почитувани,

Денес во просториите на ЈП Билјанини Извори се одржа ждрепка за престојниот турнир во баскет 3×3. На ждрепката беа поканети претставници на сите 12 екипи пријавени на турнирот. Екипите се поделени во две групи од по 6 екипи и ќе играат по принцип секој со секого. Понатаму во елиминациска фаза одат првите четири екипи од двете групи.
Група А
1. Жито леб
2. Охрид Холидејс
3. ЈП Ох. Комуналец
4. Фаворити
5. Тераса Аквариус
6. НОА
Група Б
1. Кентерс
2. МТинтернационал
3. Ликвид
4. Општина
5. Леарница
6. Дента Медика

Натпреварите започнуваат оваа недела ( 07. 10 ) во 18 часот така што ги покануваме сите љубители на кошарката и спортот да ни се придружат и заедно да ги проследиме интересните натпревари во баскет.

Турнир во баскет 3×3

7 – МО НОЕМВРИСКИ ТУРНИР ВО БАСКЕТ 3 X 3

ЈП Билјанини Извори – Охрид, по повод чествувањето на 7 – ми Ноември, како ден на ослободувањето на град Охрид, од оваа година започнува една нова традиција, организирање на турнир во баскет “ 3 x 3 “.

Турнирот ќе биде прочитај повеќе